5b w Teatrze „Maska” w Rzeszowie

„Opowieść Wigilijna” to niezwykły spektakl, na który 14 grudnia 2016 r. wybrali się uczniowie klasy 5 b. Jest to opowieść o człowieku, który w wigilię Bożego Narodzenia dostał szansę, aby zmienić swoje życie na lepsze.  Wspaniała gra aktorów, piękne stroje, dekoracje, a także muzyka sprawiły, że widz przeniósł się do XIX w. Anglii. Przedstawiony obraz był momentami mroczy i smutny, ale czas nadchodzących Świąt napełniał nadzieją i wiarą, że wszystko potoczy się w dobrym kierunku. I tak też się stało. Główny bohater zapragnął zmienić swoje życie i nie chciał już myśleć tylko o pieniądzach. Postanowił zostać dobrym człowiekiem i dzielić się tym co ma z innymi, bo tylko takie życie ma sens.

Po spektaklu klasa wybrała się, aby coś przekąsić i nabrać siły przed wizytą w „Rzeszowskich piwnicach”.

Podziemna trasa turystyczna pod rynkiem w Rzeszowie była ciekawą atrakcją w ten zimny dzień.

Uczniowie byli pod opieką wychowawcy i niezwykle pomocnej w każdej sytuacji pani pedagog.