Dzień Pluszowego Misia

W piątek 24 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

W tym dniu każdy uczeń i nauczyciel przyniósł do szkoły swojego ulubionego MISIA lub Pluszaka.
Naszym zadaniem było opiekowanie się swoim MISIEM przez cały dzień .Byliśmy za niego odpowiedzialni. Musieliśmy uważać, żeby nic złego mu się nie stało i żeby podobało mu się w naszej szkole. W trakcie trwania lekcji MIŚ obserwował jak dzieci się uczyły i zachowywały, ale nie mógł się z nimi bawić. W czasie przerw uczniowie mogli bawić się i przytulać swojego MISIA, spacerować z nim , oraz poznawać go z innymi MISIAMI.
Trzeba było powstrzymać się od biegania, krzyku i kłótni bo misie bardzo tego nie lubią! To był dzień bez przemocy, przezywania, popychania i bicia. Nikomu nie wolno nigdy tego robić i MISIE nam o tym przypominały.
Misie są symbolem pomagania, troski i opieki. Lubią przytulanie, spokojny głos, uśmiech, kołysanie i śpiewanie.
Tak jak dorośli opiekują się swoimi dziećmi, troszczą się o nich tak uczniowie w tym dniu opiekowali się swoimi MISIAMI, a nauczyciele mieli okazję przez chwilę znowu poczuć się dziećmi.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia życzymy sobie, abyśmy każdego dnia traktowali się z szacunkiem, troską i dobrocią.