fb

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli

III Szkolny Maraton Czytania

W dniu 24.05.2016r. Klub Podróżniczo – Przygodowy Miłośnika Książki  – Recenzenta i Biblioteka szkolna zaprosili uczniów klas I – IV    na

III Szkolny Maraton Czytania.

  W I części spotkania wzięli udział uczniowie klas III i IV.

W związku z tym, że Rok 2016 ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza podczas tegorocznego Maratonu uczniowie klas III i IV czytali utwory tego pisarza – te znane i te mniej znane. Dziewczynki z klasy IIIb za sprawą pięknego czytania „Bajki” H. Sienkiewicza i wykonania tańca przeniosły nas na chwilę do magicznego świata wróżek. Uczennice klasy IIIa  Ala i Kinga razem ze swoją wychowawczynią, poprzez przeczytanie legendy „ Bądź błogosławiona”  i piękną grę Niny  na skrzypcach,  zabrały nas do odległych Indii. Uczniowie klas IV czytali fragmenty  lektury szkolnej „ W pustyni i w puszczy”, książki o niezwykłej przyjaźni, poświęceniu i ogromnej odwadze Stasia, który wraz ze swoją przyjaciółką Nel przemierzał bezkresy Afryki i przeżywał niesamowite przygody. Na tę niezwykłą podróż zabrali nas ze sobą uczniowie – Iza i Jagoda  z klasy IVa wraz ze swoją  mamą, Kuba z klasy IVc oraz Marysia, Oliwia i Szymek z klasy IV b.

  W II części Maratonu wzięli udział uczniowie klas I i II.

W tej części spotkania czytaliśmy fragmenty książek zakupionych w tym roku szkolnym w ramach rządowego  programu „ Książki naszych marzeń”. Do niezwykłej krainy …..” gdzie na drzewach rosną lizaki, na krzewach chipsy, za domami rozciągają się galaretkowe pola a w strumyku płynie kolorowa lemoniada….”, do krainy gdzie mieszkają nudzimisie, które skutecznie odnudzają dzieci i pomagają im zrozumieć czym jest przyjaźń, na czym polega  zabawa z zasadami i zapewniają, że każde dziecko, które przeczyta o ich przygodach natychmiast przestanie się nudzić, zaprosili nas uczniowie:  bajkowo i kolorowo ubrana Wiktoria z klasy Ia wraz ze swoim kolegą Dawidem i  wychowawczynią, Kuba i Krystian z klasy I b również w towarzystwie wychowawczyni oraz Laura z klasy II c, którą wspierała mama jej koleżanki z klasy. Na spotkanie z mieszkańcami „ Zaczarowanego Lasu” i „ Bajkowego Osiedla” zabrały nas Madzia i Ania z IIb, które wraz ze swoimi kochanymi babciami udowodniły, że wspólne czytanie to najfajniejsze zajęcie na świecie. Za sprawą Karola z Ic i jego mamy – naszej Pani wicedyrektor przekonaliśmy się ile radości daje wspólna podróż z mamą do krainy poezji – szczególnie wtedy gdy to są wierszyki z morałem Małgorzaty Strzałkowskiej.

Mottem  przewodnim tegorocznego Maratonu  było : „ Czytanie łączy pokolenia”. Cieszy nas bardzo,  że do naszej  podróży po niezwykłej krainie literatury i poezji przyłączyły się mamy i babcie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wzrośnie liczba osób w naszej szkolnej społeczności, które … „ Czytanie – dodadzą do ulubionych”… Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Maratonu i już zapraszamy na przyszłoroczny!!!.

maraton czytania13 maraton czytania14 maraton czytania11 maraton czytania10 maraton czytania9 maraton czytania7 maraton czytania3 maraton czytania4 maraton czytania5 maraton czytania6 maraton czytania2 maraton czytania1 maraton czytania15

< powrót