Konkursowy “Filonek Bezogonek”

We wtorek, 16.10.2018 r. w kinie Ballada odbyło się uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Przygody Filonka Bezogonka – książka o małym kotku z wielkim sercem” zorganizowanego przez Filię Nr 1 Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs skierowany był do uczniów klas II szkół podstawowych z terenu miasta Stalowa Wola.

Celem konkursu było przybliżenie sylwetki autora – GöstaKnutssona z okazji 90-tej rocznicy jego urodzin oraz kształtowanie u dzieci postaw tolerancji, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych inspirowanych pięknem literatury dziecięcej, rozwijanie u dzieci fantazji, twórczej wyobraźni i umiejętności manualnych.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, technikę wykonanej pracy, pomysłowość i estetykę, oryginalność oraz samodzielność, postanowiła przyznać nagrody książkowe. Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się uczennice naszej szkoły z klasy II a :Maja Niekurzak i Oliwia Oleszko.

Nagrodą dodatkową dla wszystkich uczestników konkursu była projekcja filmu dla dzieci, która odbyła się po wręczeniu nagród w kinie Ballada. Wszystkie nagrody ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. Nagrodzone prace zostały wystawione w Filii nr 1 MBP przy ul. Staszica 14.