Kropka ma moc !

Kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności , wiary w siebie i inicjatyw uczniowskich.

15 września w dniu święta do szkoły prowadziła droga kropek. Każda z nich oznaczała uczniowskie talenty i marzenia.

Z okazji Dnia Kropki grupa uczniów zajęć kreatywnych ozdobiła wejście do szkoły i dziedziniec kolorowymi obrazami – kropkami .  Uczniowie wystąpili w pięknych strojach- oczywiście w kropki.

Najbardziej ,,wykropkowani” poszukiwali w imionach kolegów, koleżanek liter z kropką; wypisywali nazwy wartości, bez których trudno wyobrazić sobie zgraną grupę, klasę.

Uczniowie kolorowymi kredami zapisywali nazwy ulubionych przedmiotów szkolnych z literą ,,i” tworzyli twórcze ilustracje , inspirowane różnej wielkości kropkami. Wyszukiwali wśród bohaterów literackich urocze Piegusy. Jedni  szukali kropek w znakach interpunkcyjnych,  inni wykonywali obliczenia matematyczne z kropką.  Jeszcze inni wydmuchiwali bańki-kropki.

Nad nami świeciło złote słońce :)

Zabawy było co niemiara :)  Wszyscy cieszyliśmy się z tego pełnego mocy święta. Królowymi  Tegorocznego Święta Kropki zostały zaś Jagoda i Gabrysia z 5a.

Najbardziej ,,wykropkowanymi’’  kreatywnymi klasami  okazały się  tym razem  : 6c i 5a.

Szkolną inicjatywę z okazji Święta Kropki  przygotowali Uczniowie zajęć kreatywnych  pod kierunkiem nauczycieli : M. Janusz

i J. Puskarczyk

PS. A Wy, jakie talenty chcielibyście rozwijać w bieżącym roku szkolnym?

My mamy już moc pomysłów na zajęcia kreatywne i uczniowskie inicjatywy  J

Uwierz w siebie :)

Powodzenia!