Lekcje o bezpieczeństwie

Dnia 03.10.2013 uczniowie klas 1-3, oraz “Zerówek” wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Podczas spotkań z funkcjonariuszami policji – panią Urszulą Zielińską-Śmiech oraz panem Andrzejem Walczyną dzieci rozmawiały na temat bezpieczeństwa . Wszyscy przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, mówiliśmy o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku oraz o sytuacjach wymagających szczególnej ostrożności. Poruszaliśmy także bardzo ważny temat spotkania z obcym. Dzieci doskonale wiedziały, że nie należy nawiązywać kontaktu z osobą nieznajomą i o tym, że o każdej sytuacji niepokojącej oraz zagrażającej ich bezpieczeństwu powinny informować swoich rodziców,  opiekunów lub nauczycieli. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową, którą przekazała dzieciom firma Generali.
Nie było to jedyne spotkanie w naszej szkole dotyczące bezpieczeństwa. Tydzień wcześniej odwiedził nas przedstawiciel firmy Hyundai i również rozmawiał z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. I tym razem każdy uczeń otrzymał odblask, lecz wcześniej musiał wypełnić krzyżówkę dotyczącą zasad ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom każde dziecko będzie pamiętało, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze właśnie od nich samych .