Pasowanie na UCZNIA PSP1

Święto Pierwszaków.

Uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Wytrwale uczyli się tekstów, wierszy, piosenek i ćwiczyli taniec pod okiem p. Magdy Sikory.
20 października ubrani w świąteczny strój galowy stawili się wraz ze swoimi rodzinami w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Uroczystość otworzyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – przewodnicząca Anna Surdyka i Bartek Janusz.
Po burzy oklasków Pierwszacy błysnęli talentem. Zaprezentowali swój pierwszy taniec, wspaniale wygłosili wiersze i głośno odśpiewali poznane piosenki.
Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Kalinka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie pani dyrektor życzyła dzieciom wielu sukcesów w szkole i obdarowała ich prezentami. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Pani Małgorzata Gotfryd w imieniu wszystkich rodziców podziękowała dyrekcji szkoły za przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej.Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przygotowali dla dzieci pamiątkowe prezenty i zorganizowali “słodkie” przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie Pierwszakom w pamięci.