Szkolny Klub Górski “Jedyneczka” w Beskidzie Śląskim

Wyjazdy Szkolnego Klubu Górskiego „Jedyneczka” to nie tylko piesze wędrówki, ale także lekcje w terenie, ciekawe warsztaty czy lekcje muzealne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu.
Szkolny Klub Górski „Jedyneczka” w dniach 25-27 września 2019r. wędrował po Beskidzie Śląskim. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem i wjazdu kolejką gondolową na  Szyndzielnię. Po czym udaliśmy się do schroniska na Klimczoku na krótki odpoczynek. Schodząc do Szczyrku do Hotelu „Panorama”, gdzie mieliśmy zakwaterowanie podziwialiśmy miasto z góry.

Drugi dzień powitał nas słońcem i wspaniałą pogodą. Przeszliśmy szlakiem spacerowych Pętlą Cieńkowską do skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Mogliśmy na spokojnie pozwiedzać cały obiekt. W Wiśle znajduje się też ciekawy pomnik „Czekoladowy Małysz” wykonany z białej czekolady.

Naszym kolejnym celem był „Leśny Park Niespodzianek” w Ustroniu. Ten park zaskoczył każdego! Bardzo dużą atrakcją były zwierzęta, które swobodnie spacerowały pomiędzy zwiedzającymi np. muflony czy daniele. W parku żyją m.in. żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki, jenoty oraz inne ciekawe zwierzęta. Największą atrakcją były pokazy lotów sów i sokołów, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wieczorem grupa odpoczywała przy ognisku.

Ostatni dzień to Bielsko-Biała i lekcja w Studiu Filmów Rysunkowych, gdzie od 70 lat tworzone są bajki, które wszyscy znają takie jak „Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne. Uczniowie zapamiętali ciekawostkę, że aby powstał jeden 10 minutowy odcinek potrzeba wykonać 7000 rysunków co  wymaga niezwykłego talentu i cierpliwości.
Dużo ciekawych rzeczy uczniowie dowiedzieli się także z lekcji w Muzeum Minerałów „Skarby ziemi’. Dla uważnych osób, które po obejrzeniu materiału rozwiązali krzyżówkę czekała mała nagroda.

Odwiedzając Bielsko-Białą uczniowie zapoznali się z bogatą historią włókiennictwa na tamtych terenach i uczestniczyli  w warsztatach „Od rzemiosła do przemysłu – drukowanie tkanin” w Domu Tkacza i „Od rzemiosła do przemysłu – tkanie w koło na wesoło” w Starej Fabryce.

Opiekunowie grupy: Jadwiga Socha, Monika Woch

Aktualności