Szkolny Klub Górski “JEDYNECZKA” w Gorcach

Zimowy wyjazd w góry to bardzo ważny element działalności naszego Klubu. Tym razem grupa 42 uczniów przebywała 4 dni (7-10.01.2020) w otoczeniu Gorców, Beskidu Wyspowego, a także spędziła niezwykły dzień w Zakopanem. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego wyjazdu.

„Stacja Tarnów” to pierwszy przystanek naszego wyjazdu. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat rozwoju kolei na świecie, w Polsce, o tym jak zmienił się świat w czasie rewolucji przemysłowej. Lekcja obejmowała także zwiedzanie dworca w Tarnowie, rozwiązywanie zagadek w terenie i zwiedzanie galerii, która mieści się na dworcu. Na pamiątkę wszyscy wykonali obrazki z dworcem w Tarnowie. W tym dniu odwiedziliśmy także bardzo ciekawe miejsce tj. Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, gdzie zwiedzaliśmy galerię sztuki i uczniowie próbowali swoich sił w warsztatach rękodzieła. Każdy uczestnik wybierał ważny dla niego motyw, szczegół i tworzył wzór, który umieszczał na swojej lnianej torbie. Było z tym dużo zabawy, bo każdy miał inny pomysł.

Naszym punktem docelowym był Dom Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej, turnieju tańca, w zabawach takich jak Just Dance, Karaoke i wielu innych ciekawych formach spędzania wolnego czasu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Obowiązkowym i lubianym przez uczniów elementem wyjazdu jest wyjście w góry. Znaleźliśmy tam piękną zimę! Tym razem zdobyliśmy górę Potaczkową (746m n.p.m.) skąd roztaczał się niezwykły widok na panoramę Gorców, Beskid Wyspowy i co nas bardzo ucieszyło widoczna była Babia Góra (1725 m n.p.m.), od zdobycia której rozpoczęła się działalność Szkolnego Klubu Górskiego „JEDYNECZKA” (2017r.)

Natomiast w Zakopanem zwiedzaliśmy wspaniały, nowoczesny ośrodek Centrum Edukacji Przyrodniczej. To miejsce gdzie edukacja ma inny wymiar. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć oraz wiele innych atrakcji. Będąc w zimowej stolicy Polski miło zakończyć swój pobyt na Krupówkach.                Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu.

Opiekunowie grupy: Agata Głaz, Jadwiga Socha, Monika Woch.