Z wizytą w ,,Akademii pana Kleksa”

Uczyć- bawiąc ! Tak dzisiaj brzmiałaby dewiza najsłynniejszego profesora niezwykłej akademii -Ambrożego Kleksa. Tej metody zdobywania wiedzy popróbowali uczniowie klas IV a i b.
Scenariusze lekcji języka polskiego oparto na motywach słynnej baśni Jana Brzechwy ,, Akademia pana Kleksa “. W toku pracy uczniowie bawili się na lekcjach : kleksografii ( i układania do kleksów wierszyków ); przędzenia liter, geografii. Podczas tych lekcji uczniowie uczyli się układać z liter wyrazy i zdania. Po konturach rozpoznawali nazwy państw. Z powodzeniem stosowali zasady pisowni nazw własnych geograficznych. Grupę uczniów- zafascynowanych cudami techniki -wysłano do Fabryki dziur i dziurek! W zadaniu : Odkrywamy tajemnice języka- rozszyfrowaliśmy zagadkę szpaka Mateusza.

Z wypiekami na twarzy czytaliśmy fragmenty ,, Akademii (…) ” na temat słynnej kolekcji
guzików. Pozazdrościliśmy kolekcji Adasiowi i postanowiliśmy opowiedzieć w klasie o naszych pasjach kolekcjonerskich. Krótkie przerwy w naszej szkolnej akademii spędzaliśmy na śpiewaniu i tańczeniu do piosenek- wierszy Jana Brzechwy. Zorganizowaliśmy Maraton Uśmiechu i z radością odczytywaliśmy najśmieszniejsze fragmenty lektury. Zabawy było co niemiara !
Szczególnym gościem na naszych lekcjach w akademii była pani dyrektor Małgorzata Kalinka. Pani dyrektor- jak pan Kleks -nagrodziła po lekcjach uczniów IV b kolorowymi piegami ! I kto powie, że nie ma takiej szkoły, jak Akademia pana Kleksa ?
W naszej szkole uczniowie  chcą się uczyć, a nauczyciele uwielbiają uczyć !

Zobaczcie sami: