Żegnamy absolwentów szkoły

26 czerwca 2015   51 uczniów ukończyło naszą szkołę.  25 czerwca spotkaliśmy się w szkole na uroczystym zakończeniu 6- letniej edukacji. Po przekazaniu przez szóstoklasistów  Sztandaru Szkoły uczniom klas 5  pani Dyrektor Małgorzata Kalinka oraz pani wicedyrektor Grażyna Merkiel wraz z wychowawczyniami Anną Skoupą i Magdaleną Antonwicz wręczyły listy gratulacyjne  rodzicom 22 wyróżnionych uczniów

W klasie 6 a  byli to:

1.Natalia Bulec

2.Adrian Bzdyra

3.Hubert Grąz

4.Samuel Kiesz

5.Marcel Kogut

6.Liwia Lenart

7.Agata Mazur

8.Patryk Waściński

9.Zuzanna Zaguła

10.Gabriela Żurawska

W klasie 6 b wyróżnieni zostali:

1. Kryspin Białas
  2. Larysa Brankiewicz
  3. Maciej Gargała
  4. Kamila Kubicka
  5. Ktzysztof Kuczera
  6. Karolina Latawiec
  7. Julia Sroczyńska
  8. Kacper Szwedo
  9. Wiktoria Trzeciak
  10. Anna Turek
  11. Miriam Tyniec
  12. Wiktoria Szabelska

Najwyższe średnie ocen uzyskali : I miejsce:   Hubert Grąz – 5,73  (6a) II miejsce:  Maciej Gargała – 5,63 (6b) III miejsce: Samuel Kiesz – 5,55 (6a)

Najwyższe wyniki na sprawdzianie po klasie VI uzyskali:

1. Hubert Grąz (6a)
  2. Agata Mazur (6a)
  3. Maciej Gargała (6b)
  4. Krzysztof Kuczera (6b)
  5. Adrian Bzdyra (6a)
  6. Samuel Kiesz (6a)
  7. Kacper Szwedo (6b)
  8. Anna Turek (6b)

Nagrody książkowe oraz dyplomy otrzymali również:

1. Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Samuel Kiesz (6a) – Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Historii (n-l Z.Merkiel) Kacper Szwedo (6b) – Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody i „Najlepszy przyrodnik na poziomie klas VI” (n-l E. Sarzyńska) Uczniowie zostali wytypowani do stypendiów edukacyjnych Prezydenta Miasta

1. Uczestnicy Miejskich Konkursów wiedzoweych z Języka Angielskiego:

Tytuł Najlepszego Sportowca Roku na poziomie klas VI przypadł: Wśród dziewcząt: Julii Sroczyńskiej (6b) Wśród chłopców: Patrykowi Marutowi (6a)

Statuetki za osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za czołowe miejsca w grach zespołowych i lekkiej atletyce otrzymali: Dziewczęta: Julia Sroczyńska, Liwia Lenart, Larysa Brankiewicz, Natalia Bulec, Miriam Tyniec, Aneta Wolak, Agata Mazur, Anna Turek.   Chłopcy: Patryk Marut, Kacper Marecki, Dawid Stobnicki, Norbert Jachura, Hubert Grąz, Kryspin Białas, Jakub Młynarczyk. ( Chłopcy wywalczyli: I miejsce w Mistrzostwach Stalowej Woli w piłce nożnej, I miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Stalowa Wola. Zdobyli I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej ks. Markiewicza – występowały 64 szkoły z województwa II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju o Puchar Gwardiana w piłce nożnej II miejsce w Mistrzostwach Stalowej Woli w mini koszykówce )

Za działalność w Klubie Recenzenta, za redagowanie gazetki szkolnej „Przybij piątkę” docenieni zostali: Zuzanna Zaguła, Samuel Kiesz, Agata Mazur, Natalia Bulec,  Hubert Grąz, Liwia Lenart, Karolina Kula, Aneta Wolak. Równocześnie Samuel Kiesz, Hubert Grąz, Zuzanna Zaguła, Agata Mazur i Karolina Kula otrzymali wyróżnienie i tytuł „Złoty mikrofon” za prowadzenie szkolnych inicjatyw, imprez kulturalno-oświatowych oraz za „konferansjerkę”.

Nagrodę  za wysokie wyniki w czytelnictwie otrzymał Marcel Kogut (6a)

Za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym pod opieką pań Agaty Głaz i Zofii Merkiel docenieni zostali: Mateusz Warchoł, Jakub Młynarczyk, Patryk Waściński, Hubert Domino, Karolina Kula, Aneta Wolak, Natalia Kędzierawska, Wiktoria Szabelska, Wiktoria Trzeciak, Wiktoria Chodacka.

Za działalność i aktywny udział w Samorządzie Uczniowskim podziękowano uczniom: Anna Turek /przewodnicząca SU/, Zuzanna Zaguła, Samuel Kiesz, Hubert Grąz, Karolina Latawiec, Marcel Kogut

Za udział w kółku języka niemieckiego nagrody otrzymali: Maciej Gargała i Przemysław Kółko

Serdeczne podziękowania przypadły muzykom z Dziecięcej Orkiestry Dętej.  Orkiestra pod kierownictwem i opieką Pana Mieczysława Parucha oraz pani Elżbiety Paruch wielokrotnie uświetniała imprezy szkolne i miejskie. To także Laureaci Powiatowego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro” w kategorii muzyka oraz wyróżnienie w przeglądzie wojewódzkim. Każdy  szóstoklasista grający w Orkiestrze otrzymał pamiątkowy dyplom i ramkę ze zdjęciami . Na zakończenie Pani dyrektor złożyła podziękowania wszystkim nauczycielom oraz życzyła udanego wakacyjnego wypoczynku.

Krótką część artystyczną przedstawiła klasa 6 a, pod opieką pani Anny Skorupy.