CzytaMY Sienkiewicza

CzytaMY  Sienkiewicza. Na bezdrożach Afryki-gra na motywach słynnej powieści H. Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy” Album pełen wspomnień.

Co roku pod kierunkiem nauczycieli polonistów i nauczyciela bibliotekarza piątoklasiści naszej szkoły organizują Klasowe safari. W pierwszej części  przedsięwzięcia skupiamy się  na zorganizowaniu przestrzeni w klasie i przygotowaniu do gry literackiej. Potem uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące fabuły, języka, kontekstu historycznego książki. W drugiej części ,,safari” uczestnicy gry recytują piętnastowersowe fragmenty  powieści. Ostatnim elementem przygody jest smakowanie egzotycznych owoców i  prezentacja fotosów, związanych z afrykańską przygodą i obydwiema ekranizacjami powieści. Niezwykłym doznaniem dla uczniów było dotknięcie prawdziwego piasku pustyni, który kiedyś przywiozła jedna uczennica z podróży po Afryce (pozdrawiam Wiktorię CH.) W naszym safari rozbrzmiewa muzyka filmowa  z ekranizacji powieści. Takie przeżywanie lektury dostarcza  zawsze  wielu niezapomnianych wrażeń.

Czy i Wy chcielibyście wziąć udział w Literackim safari? Jeśli tak, sięgnijcie po książkę ” W pustyni i w puszczy” i przeżywajcie niezapomniane chwile.

PS  Niech Was nie zraża objętość książki- zapalony czytelnik- miłośnik książek przygodowo-podróżniczych, smakosz języka, bystry obserwator przyrody i ludzkiej duszy, erudyta- na pewno znajdzie  w tej powieści coś dla siebie.

Uwaga :Ta powieść doskonale nadaje się do czytania, w gronie rodzinnym, na głos. Proza Sienkiewicza jest niezwykle rytmiczna i wspaniale brzmi. Polecamy.

Niżej prezentujemy pocztówki z naszego safari.