Wyprawa 2 – Góry Świętokrzyskie

W dniu 3 października klasa 6b wybrała się w Góry Świętokrzyskie, a głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Jaskini Raj w Chęcinach. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się zrealizować znaczną część naszego planu. Zwiedzanie rozpoczęło się od  Świętej Katarzyny,  Kościół, źródełko Świętego Franciszka w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Kolejnym etapem był Klasztor na Świętym Krzyżu, Muzeum Misyjne oraz Gołoborze. Po obiedzie w Karczmie przy Osadzie Średniowiecznej uczniowie udali się do Jaskini Raj. Ze względu na ochronę jaskini wewnątrz nie można było robić zdjęć. Ostatnim punktem było zwiedzanie Pierwszego Centrum Neandertalczyka. Centrum jest zorganizowanie w ciekawej formie co bardzo podobało się uczniom.

Był to pierwszy wyjazd organizowany w ramach działalności Szkolnego Klubu Górskiego „JEDYNECZKA”, który od października 2017r. działa w naszej szkole. Wszyscy uczniowie z klasy 6b posiadają książeczki GOT PTTK, w której zbierali swoje pierwsze potwierdzenia z terenowych wycieczek.

Krótka foto relacja z wyjazdu.